WhatsApp
Telefon
  • Esenyurt Bağlarçeşme Mah. 1174 sokak No:1/1 Esenyurt / İstanbul
Ev Temizliği

Ev Temizliği

Temizlik konusu son günlerde oldukça ön plana çıkan bir konu haline gelmiştir. Özellikle salgın nedeni ile hem kendi temizliğimiz hem de yaşam alanlarımızın temizliği ön plana çıkmaktadır. Yaşam alanlarını genellikle kendi imkanlarımız ile temizleriz. Özellikle evlerimiz bizim uzun süreler vakit geçirdiğimiz ortamlar olduğu için ev temizliği de oldukça önemlidir.

Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Normal büyüklükte bir eviniz varsa kendi imkanlarınız ile ayrıntılı ve kapsamlı bir temizlik yapmanız mümkün olabilmektedir. Ancak büyük bir eve sahipseniz bir destek alarak temizliği tamamlamanız daha faydalı olacaktır. Ev temizliğinde ayrıntılı bir şekilde temizlik yapacaksanız dikkat etmeniz gerekenler

  • Öncelikli olarak halıları kaldırın ve yıkamaya verin
  • Koltuk yıkama imkanınız varsa mutlaka yıkattırın
  • Perdelerinizi sökün ve yıkayın
  • Camlarınızı silin
  • Tüm kapıları silin
  • Yerleri mutlaka çamaşır suyu ile silin

Bu ayrıntılar tüm temizlik durumları için geçerli olsa da ev temizliklerinde daha çok ön plana çıkmaktadır.

Kaliteli Malzemeler Kullanın

Ev temizliği kendi sağlığınız için oldukça önemlidir. Bu nedenle temizlikte kullandığınız malzemeler de direkt sizi etkileyecektir. Temizlikte kullanılan malzemelerin kaliteli olmasına özen gösterin. Mümkünse kimyasaldan uzak malzemeleri tercih edin. Yoğun kimyasal ürünler sizin sağlığınızı da olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle doğal temizlik ürünleri tercih edin.

Ayrıntılı Temizlik İçin Destek Alabilirsiniz

Çoğu zaman evimiz ne kadar küçük olursa olsun kapsamlı bir temizliği tek başımıza bitiremeyiz. Bu nedenle bu durumlarda destek alabiliriz. Temizlik firmaları evlere bay/bayan elemanlar göndererek temizliğinize yardımcı olabilmektedir. Dilerseniz yarım gün dilerseniz de tam gün çalışma imkanı sağlayarak temizliğinizin daha kısa sürede tamamlanmasına neden olmaktadırlar. Tam gün bir temizlik talebiniz mevcutsa evinizdeki tüm ayrıntılı temizliği temizlik elemanlarına yaptırmanız mümkün olabilmektedir. Çoğu zaman iki kişi gelerek temizliğin aynı gün bitmesi sağlanabilmektedir. Bu sayede ev temizliğinde hem siz yorulmamış oluyorsunuz hem de ayrıntılı temizliğiniz bir gün içinde bitmiş oluyor. Evlerde temizlik yaparken özellikle cam ve halıların temizliği çoğu zaman kişileri yorabilmektedir. Bu nedenle bu gibi durumlarda yardım almanız daha sağlıklı olabilir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Tam Gün Temizlik nedir?

Bir personelimiz sabah 09.00'dan akşam 17.00'a kadar hangi temizliğe ihtiyacınız varsa yapıyor. Böylece geç gelip erken çıkma sorunuyla karşılaşmıyorsunuz.

Yapılan temizlikten memnun kalmazsanız 48 saat içinde ücretsiz telafi temizliğine (yarım gün) yeni bir personel gönderiyoruz.

Evet, ev temizlik personellerinin günlük SGK'  Vardır.

Talebinize göre haftanın her günü ve saati hizmet alabilirsiniz.

Yönlendirdiğimiz temizlik personelimizden memnun kalmanız halinde aynı personeli düzenli olarak size yönlendirebiliyoruz.

Temizlik personellerimizin can sağlığı bizim birincil önceliğimiz. Camları dışarıdan temizlemenin çok farklı bir hizmet olduğunu hatırlatmak isteriz. Camları dıştan ancak temizlik personelimizin elinin ulaşabileceği yere kadar temizliyoruz.