WhatsApp
Telefon
  • Esenyurt Bağlarçeşme Mah. 1174 sokak No:1/1 Esenyurt / İstanbul
Villa Temizliği

Villa Temizliği

Temizlik özellikle son günlerde hayatımızda önemli bir rol oynamaktadır. Salgın döneminde temizliğin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Bu nedenle özellikle villa gibi büyük yaşam alanlarının temizliği için temizlik firmaları ön plana çıkmaktadır.

Villa Temizliği Nasıl Yapılır?

Temizlik konusu her alanda önemli olsa da villa gibi büyük yaşam alanlarında çok daha fazla kapsamlı olabilmektedir. Normal büyüklükte bir evi tek başınıza temizlemeniz gayet kolayken bir villanın temizliği tek başına mümkün olamamaktadır. Bu nedenle villa temizliği için uzman bir temizlik firması ile çalışılması önemlidir. Firmalar villa temizliğinde kapsamlı bir şekilde çalışarak birçok malzeme kullanıyor. Temizlik detaylarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Villalarda buharlı makineler kullanılmaktadır
  • Her ev için kullanılan malzemeler ayrı ayrı dezenfekte edilmelidir
  • Lamba, priz, süpürgelikler ayrıca temizlenmelidir
  • Bütün kapılarda özellikle buhar temizliği önemlidir
  • Sert zeminlerin vakumlu makineler ile temizlenmesi oldukça etkilidir.

Bu hususlar villa temizliğinde çok önemli konulardır ve birçok temizlik firması tarafından da kapsamlı bir şekilde uygulanır.

Lavabo, Banyo ve Tuvalet Temizliği

Villa temizliği yapılırken banyo ve tuvalet alanları ayrı olarak değerlendirilir. Buralarda kullanılan malzemeler de ayrıdır. Küvet, fayans gibi bölümlerinin detaylı bir şekilde ovularak parlatılması, su ve kireç gibi maddelerden arındırılması önemlidir. Bu nedenle bu alanların temizliğinde makine değil insan gücü kullanılmaktadır.

Villa Temizliğinde Bahçe Temizliği

Villa bahçeleri genellikle büyüktür ev ayrıca bakımları gerekmektedir. Bu nedenle bahçenin temizliği yapılırken bahçe düzenlemesinden de anlayacak kişiler tarafından yapılması önemlidir. Bahçede varsa kuru yaprakların ya da kurumuş çiçeklerin toparlanması, bakımsız ağaçların bakımlarının yapılması gibi konular da bahçe temizliğinde oldukça önemlidir. Bu nedenle bahçe temizlikleri bahçeden anlayan kişiler tarafından yapılmaktadır. Varsa kış bahçesi, çardak gibi bölümlerinde temizliğinin ayrıca yapılması gerekmektedir. Buradaki masa ve sandalyelerin temizlik işlemleri de yine temizliğe dahil edilmektedir. Ayrıca kış bahçesi fayans gibi malzeme ile kaplı ise burada da fayansların temizlenmesi için farlı malzemeler kullanılabilmektedir. Yani villa temizliği oldukça kapsamlı ve ayrıntılı bir temizleme gerektirmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam Gün Temizlik nedir?

Bir personelimiz sabah 09.00'dan akşam 17.00'a kadar hangi temizliğe ihtiyacınız varsa yapıyor. Böylece geç gelip erken çıkma sorunuyla karşılaşmıyorsunuz.

Yapılan temizlikten memnun kalmazsanız 48 saat içinde ücretsiz telafi temizliğine (yarım gün) yeni bir personel gönderiyoruz.

Evet, ev temizlik personellerinin günlük SGK'  Vardır.

Talebinize göre haftanın her günü ve saati hizmet alabilirsiniz.

Yönlendirdiğimiz temizlik personelimizden memnun kalmanız halinde aynı personeli düzenli olarak size yönlendirebiliyoruz.

Temizlik personellerimizin can sağlığı bizim birincil önceliğimiz. Camları dışarıdan temizlemenin çok farklı bir hizmet olduğunu hatırlatmak isteriz. Camları dıştan ancak temizlik personelimizin elinin ulaşabileceği yere kadar temizliyoruz.