WhatsApp
Telefon
  • Esenyurt Bağlarçeşme Mah. 1174 sokak No:1/1 Esenyurt / İstanbul
Su Baskını Temizliği

Su Baskını Temizliği

Su baskını, evlerde, işyerlerinde ve birçok mekanda söz konusu olabilecek bir durumdur. Doğal afetler, yanlış yapılaşma sonucu yağmur sularının baskını yaşanabilir. Ofisler, avmler, okullar, hastaneler, evler gibi birçok kapalı mekanda yerine bölgenin iklim şartlarına göre su baskını durumları karşımıza çıkabilir. Su baskını ardından ise tüm mekanın özenli bir şekilde dezenfekte edilmesi gereklidir.

Su baskını temizliği ilgili alanın eski yaşanılabilir haline getirmek amacı ile yapılmalıdır. Bu nedenle de bu konuda profesyonel yardım almak şarttır. Konusunda deneyimli, alanın tam olarak temizliğini yapabilecek firma ile anlaşılmalıdır. Yağmur suları ya da diğer faktörler nedeni ile oluşan su baskınlarında birçok salgın hastalık yayılması meydana gelebilir. Fakat su baskını temizliği işlemini alanında deneyimli, tecrübeli personeller tarafından yapılması gerekli hijyeni sağlar.

Su Baskını Temizliği İçeriği

Su baskını sonrasında ilgili temizlik işlemi için ilk olarak tespit yapılır. Tespit ile kullanılarak malzemelerin detayları, temiz işlemi yapılacak alanın tam miktarı belirlenir. Ardından ise söz konusu temizlik işlemi için mekanın sahibine bilgi verilerek fiyat teklifi sunulur. Teklifin onaylanması ardından ilgili tarih ve saatte gerekli temizlik işlemi yapılır.

Temizlik işlemi öncesinde ilgili alanda sel su baskını sigorta poliçe durumu söz konusu ise ilgili incelemeler yapıldıktan sonra temizlik işlemi yapılmalıdır. Su baskını temizliğinde bir önemli konu ise elektrik ve su tesisatının zarar görme halidir. Böyle bir durum söz konusu ise ilgili tesisat tadilatları yapılarak ardından temizlik işlemi gerçekleştirilmelidir.

Ev ve İş Yerlerinde Yapılan Su Baskını Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

-İlk olarak biriken suyun güçlü bir vakum ile tahliye edilmesi,

-Havalandırma sistemi söz konusu ise çalıştırmak,

-Halı koltuk gibi eşyalar ıslandı ise üst düzey bir makine ile kurutmak,

-Zemin kurumasında hızlı hareket etmek, aksi takdirde zemin döşeme malzemesi zarar görebilir,

-Daire yada işyerinin içerisinde mutlaka güçlü bir vakum sistemi yanı sıra fırça, kova, mop, apart takımları ye almalıdır. Dezenfektan olarak ise kullanılan malzemenin Avrupa standartlarında olması gereklidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam Gün Temizlik nedir?

Bir personelimiz sabah 09.00'dan akşam 17.00'a kadar hangi temizliğe ihtiyacınız varsa yapıyor. Böylece geç gelip erken çıkma sorunuyla karşılaşmıyorsunuz.

Yapılan temizlikten memnun kalmazsanız 48 saat içinde ücretsiz telafi temizliğine (yarım gün) yeni bir personel gönderiyoruz.

Evet, ev temizlik personellerinin günlük SGK'  Vardır.

Talebinize göre haftanın her günü ve saati hizmet alabilirsiniz.

Yönlendirdiğimiz temizlik personelimizden memnun kalmanız halinde aynı personeli düzenli olarak size yönlendirebiliyoruz.

Temizlik personellerimizin can sağlığı bizim birincil önceliğimiz. Camları dışarıdan temizlemenin çok farklı bir hizmet olduğunu hatırlatmak isteriz. Camları dıştan ancak temizlik personelimizin elinin ulaşabileceği yere kadar temizliyoruz.