WhatsApp
Telefon
  • Esenyurt Bağlarçeşme Mah. 1174 sokak No:1/1 Esenyurt / İstanbul
İnşaat Sonrası Temizlik

İnşaat Sonrası Temizlik

Hayatımızı sürdüğümüz ev, iş yerlerimiz ve fabrikalar gibi alanların zaman içerisinde bakım ve onarımlarının yapılması daha sağlıklı ve yaşanılır, güzel olması için tercih ettiğimiz bazı değişiklerin düzenlemelerin yapılarak isteğimize uygun olup kullanılır hale getirilmesi için yapılan tadilat sonrası temizlik işin diğer zor tarafı olarak ortaya çıkmaktadır.

Tadilat sonrası temizlik işlemleri de en az bakım kadar zorlu ve uğraş istediği bilinmektedir. Tadilat sonrası temizliğe başlarken dikkat edilmesi gerekilen noktaları göz önüne alırsak hem daha kolay hem de daha çabuk bitmesini sağlamış oluruz.

Tadilat sonrası temizliğe başlarken uyulmasında faydalı olacak bilgileri sizlere kısaca aktarmaya çalışalım

     1: Öncelikle planlayarak işe başlamak daha kolay ve rahat çalışmanızı sağlayacaktır kaba inşaat artıklarından cam ve duvar kırıklarından kurtulmak diğer kalan işlerinizin çabuk bitmesine neden olacaktır.

     2: Yapılan tadilat sırasında en çok duvarlara toz sindiği için ikinci aşama olarak duvar temizliğini tamamlayarak eşyaların ya da ortama daha fazla toz olmamasını sağlamış olursunuz. Duvar temizliğini göz ardı etmemek gerekir.

    3: İlk defa süpürdüğünüz yerlerde bulunan toz ve kalan kırıntılardan kurtulduktan sonra artık yapılacak temizliğin büyük bir bölümünü bitirdiğinizi düşüne bilirsiniz.

     4: Camlarınızın ve kapılarınızın üzerinde bulunan bant ve benzeri koruyucuları çıkartarak temizleme işlemlerinizi devam edebilirsiniz boya ya da benzeri maddelerden yapışmış olanların kolayca silinmesi için özel kimyasallar ile temizleyerek kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

     5: Zeminde, parke yâda fayanslarda kalan harç yâda benzeri kalıntıları kazıyarak yâda kimyasal ile silmekte fayda vardır.

     6: Mutfak dolaplarınızın gerek iç ve dış olarak silinmesi sağlıklı olarak kullanmanız için önemli yer tutmaktadır.

     7: En son temizlenen yerlerden olan banyo ve tuvaletlerinizi özel temizlik malzemeleri ile temizledikten sonra kullanacağınız alanda yapılacak fazla bir temizlik işinin kalmadığını göreceksiniz.

     8: Bu şekilde yapılan genel temizlik bittikten sonra geriye kalan bölgesel diğer temizliklerin sizi fazla oyalamadığını göreceksiniz.

     9: Tadilat sırasında çıkartılan her hangi malzemeler var ise takılarak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Tadilat sonrası temizlik yorucu olması nedeni ile mutlaka planlı ve gerekli malzemelerin temin edilerek başlanması işinizi daha kolay yapmanızı sağlayacaktır

Sıkça Sorulan Sorular

Tam Gün Temizlik nedir?

Bir personelimiz sabah 09.00'dan akşam 17.00'a kadar hangi temizliğe ihtiyacınız varsa yapıyor. Böylece geç gelip erken çıkma sorunuyla karşılaşmıyorsunuz.

Yapılan temizlikten memnun kalmazsanız 48 saat içinde ücretsiz telafi temizliğine (yarım gün) yeni bir personel gönderiyoruz.

Evet, ev temizlik personellerinin günlük SGK'  Vardır.

Talebinize göre haftanın her günü ve saati hizmet alabilirsiniz.

Yönlendirdiğimiz temizlik personelimizden memnun kalmanız halinde aynı personeli düzenli olarak size yönlendirebiliyoruz.

Temizlik personellerimizin can sağlığı bizim birincil önceliğimiz. Camları dışarıdan temizlemenin çok farklı bir hizmet olduğunu hatırlatmak isteriz. Camları dıştan ancak temizlik personelimizin elinin ulaşabileceği yere kadar temizliyoruz.